VIDEO | Ambulanţa a intrat pe teren la meciul de fotbal Unirea Dej – Minerul Baia Mare. Lemac era să își înghită limba

0
882

Clipe de groază la meciul de fotbal dintre Unirea Dej şi Minerul Baia Mare.

După contactul dintre doi jucători, arbitrul partidei a solicitat intervenţia ambulanţei pe teren. În scurt timp, autospeciala şi echipajul medical au acordat ajutor fotbalistului de la Baia Mare căzut la pământ.

Din informațiile noastre jucătorul băimărean Lemac ar fi primit un cot în figură și era la un pas să își înghită limba. Colegul lui, Lupu, a sărit imediat în ajutor. Acesta s-a ales cu degetul mușcat. Din fericire, Lemac și-a revenit iar accidentarea nu a fost una gravă, iar jocul s-a reluat după câteva minute.

În acest moment, echipa din Baia Mare conduce la Dej cu 1 – 0.

Arbitri: Răzvan Lădar (Zalău) – Lazăr Flavius Seiche (Sânmihaiu Almașului), Alexandru Turia (Zalău).

Observatori: Filon Vasile Mărginean (Alba Iulia) și Toma Ivan (Bistrița)

Unirea Dej: Dorin Farcas – Radu Zaharia, Virgil Sabo, Mihai Kereki, Dan Plaian, Alex Blaj, Mihai Onicas, Bogdan Pop, Florin Blaj, Andrei Pop, Daniel Chifu Rezerve: Cristian Pop – Alexandru Papp, Adrian Farcas, Ferenc Benko, Darius Satmar, Marius Catinean Antrenori: Gheorghe Barbu, Ionut Bal

CS Minaur: Balazs Dombradi – Denis Lihet, Jean Prunescu, Razvan Lupu (46, Ciprian Durus), David Simion, Bogdan Piper, Andrei Coroian, Razvan Rus (70, Adrian Ster), Krisztian Szekely, Valer Giurgiu, Brian Lemac (62, Alexandru Musca) Rezerve: Alex Gudea – Alexandru Mitracu, Adrian Bedea, Raul Stanciu

Antrenori: Dorin Toma, Paul Ungureanu

CS Minaur deschide scorul in min. 10, autorul golului fiind Krisztian Szekely. Baia Mare domina jocul, iar pe langa golul marcat a mai avut si o bara, prin Razvan Rus, dupa un sut din 15 m lateral dreapta – mingea a lovit portarul si cazut pe bara, apoi a iesit in corner.

Scorul la pauza este favorabil echipei CS Minaur, 1-0 Repriza a doua este mai echilibrata decat prima, iar dominarea este acum usor de partea echipei baimarene.

Dorin Toma a facut doua schimbari: a iesit Lupu si a intrat Durus (la pauza), iar in min. 62 Lemac a fost inlocuit cu Musca. In min. 68, Minaur are un contraatac bun, cursa pe dreapta, pas pentru Szekely, sut fara prea multa forta si prinde portarul gazdelor A treia schimbare la Minaur in min. 70, iese Razvan Rus si intra Adrian Ster.

Final de meci. CS Minaur sparge gheața și obține prima victorie a sezonului.