CFR Cluj va evolua în grupele Europa League

0
64

CFR Cluj a suferit o înfrângere în meciul retur disptat cu Slavia Praga.

Clujenii au fost învinşi cu un scor de 1-0 şi au ratat şansa de a juca în grupele Ligii Campionilor.

Echipa clujeană a încercat să presteze un joc ofensiv. Românii au avut câteva ocazii ratate în prima repriză, prin Bordeianu, Deac şi Rondon. Gazdele au preluat, pe parcurs, inițiativa și după jumătatea reprizei, dar la pauză scorul a fost de 0-0.

Campioana Cehiei a început în forţă repriza secundă. În minutul 66, Mureșan a trimis balonul în propria poartă, marcând autogolul după un şut la colţul lung al lui Boril.

Astfel, meciul s-a încheiat cu un scor de 1-0 pentru Slavia Praga care va merge mai departe în grupele Ligii Campionilor.

CFR Cluj rămâne să evolueze în grupele Europa League.